Ing. Miroslav Paloncy PALFRIG OSTRAVA

739 23 Stará Ves nad Ondřejnicí, tel.: 558 669 231, 602 523 052, e-mail: palfrig@palfrig.cz, web: www.palfrig.cz


Klimatizace

PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ PO CELÝ ROK

Při vytváření ideálního domova má nenahraditelnou úlohu jeho mikroklima. Nové klimatizace Whirlpool se postarají o to, aby vzduch ve vašem domě nebo bytě byl příjemný v každém ročním období. Dokážou totiž podle vašeho přání regulovat teplotu vzduchu, stupeň vlhkosti vzduchu, čistotu ovzduší a proudění vzduchu v uzavřených prostorách.

Klimatizace Whirlpool se skládají ze dvou jednotek - vnitřní a vnější.

Vnitřní jednotka zabírá pouze minimální prostor, pracuje tiše a úsporně. Kompresor a kondenzátor jsou umístěny ve vnější jednotce, takže jejich pracovní hluk neproniká do místnosti. Z nabídky klimatizací značky Whirlpool si můžete vybrat mezi modely s jednou vnitřní a jednou vnější jednotkou (SPLIT) nebo se dvěma vnitřními a jednou vnější jednotkou (MULTISPLIT), které jsou určeny pro klimatizaci oddělených místností. Oba typy nabízejí modely s různými výkony chlazení.

Novinkami v sortimentu jsou mobilní klimatizace, která nevyžaduje vnější jednotku a výkonná stropní klimatizace pro velké prostory.

VŠECHNO PRO ČISTÝ VZDUCH A POHODLÍ

Filtrace vzduchu

Aby byl vzduch, který projde klimatizační jednotkou, skutečně čistý, jsou všechny modely vybaveny dvěma oddělenými filtry: v prvním filtru, omyvatelném vodou, je antibakteriální látka, která zachycuje velmi malé částice prachu.

Druhý, uhlíkový filtr, čistí vzduch od ještě menších částic, a dokonce i od dýmu nebo jiného zápachu.

V klimatizaci se dvěma vnitřními jednotkami pracuje i další filtr - HEPA filtr. Z 99,7 % dokáže zachytit částice o velikosti 0,01 mikronu (např. pyl ve vzduchu). To zaručuje, že klimatizovaný vzduch bude skutečně čistý a zdravý.

SNADNÉ OVLÁDÁNÍ

Klimatizační jednotky jsou vybaveny funkcemi - 6. smysl, JET, Automatický restart. Proudění vzduchu do celého klimatizovaného prostoru zajišťují dvě pohyblivé klapky.

Klimatizační režim - všechny funkce, teplotu i proudění vzduchu - je možné nastavovat nebo upravovat z každého místa v místnosti pomocí malého dálkového ovládání. Speciální programy 6. smysl a Jet mají zvláštní tlačítka, aby jejich ovládání bylo vždy jasné a přehledné. K úplnému komfortu přispívá i 24hodinový časovač a spánkový režim, které se rovněž programují dálkovým ovládáním.

Díky funkci 6. smysl vyhodnotí senzor teploty vnitřní jednotky pokojovou teplotu a rozhodne o ideální kombinaci řídicích funkcí - chlazení, ohřev, ventilace nebo odvlhčování k dosažení maximálního komfortu.

5LETÝ SERVISNÍ KONTRAKT

Ke každému modelu klimatizace
Whirlpool lze dokoupit servisní kontrakt
na 5 let. To znamená, že v průběhu 5 let máte jistotu, že nebudete mít žádné výdaje na opravy a náhradní díly do vaší klimatizace.

TYPY KLIMATIZACÍ

Mobilní klimatizace

S novou přenosnou Whirlpool jednotkou může být dosažen chladivý komfort na jakémkoliv místě a v jakékoliv době. Malá velmi flexibilní jednotka charakteristická optimalizovanou jednokanálovou jednotkou vyvinutou z dvoukanálové technologie pro optimální chladicí účinnost. Vynecháním zásobníku na vodu (zkondenzovaná voda se odčerpává) se ovládání jednotky stává jednoduchým a bezstarostným. Přenosné jednotky Whirlpool jsou vybaveny dálkovým ovládáním s technologií 6. smysl pro perfektní regulaci.

Nástěnné klimatizace

Dokonalé pohodlí a vysokou účinnost zajistí nástěnná klimatizace. Skládá ze dvou jednotek - vnitřní, která je umístěna v místnosti, a vnější, která odvádí teplo do venkovního prostoru. Všechny funkce můžete pohodlně ovládat dálkovým ovladačem. "Zelený" sortiment klimatizací Whirlpool používá chladivo R 407c, které vůbec nepoškozuje životní prostředí. V souladu s politikou Whirlpool ho maximálně chrání.

Nástěnné s invertorem

Invertorová technologie přesně reguluje rychlost kompresoru v závislosti na okolní teplotě. To znamená, že i výkon kompresoru se mění v závislosti na aktuální okolní teplotě, čímž se dosáhne úspora elektrické energie a nákladů. Klimatizace je vybavena chladivem R 410a. Toto chladivo je na vrcholu ochrany ozonové vrstvy země a neobsahuje žádné složky poškozující životní prostředí.

Nástěnné duální

Sortiment dual-split modelů zabezpečuje pohodlí ve dvou nezávislých místnostech ve vašem bytě a to jen s jednou venkovní jednotkou. Dvě vnitřní jednotky pracují nezávisle na sobě a umožňují nastavit rozdílnou úroveň chlazení/ohřevu v každé místnosti. Tak jako jednoduchý split, tak i dual-split pracuje s ekologickým chladivem R 407c.

Kazetové

Whirlpool kazetová stropní klimatizace s vysokou chladicí a ohřevnou kapacitou je ideální pro velké prostory. Její ultratenký design je vhodný všude a umožňuje jednoduchou instalaci. Pokrokové funkce jako 6. smysl, 24hodinový programátor, dálkový LCD ovladač a tři úrovně rychlosti jednotku dělají výjimečně výkonnou. V jednotce je použito ekologické chladivo R407c.

VÝBĚR SPRÁVNÉ KLIMATIZACE

Je velmi důležité, aby jednotka, kterou si vyberete, měla správný výkon vzhledem k prostoru, který je třeba chladit. Pokud bude výkon příliš velký, klimatizace bude často zapínat a vypínat, prostor se rychle ochladí. Naopak, když bude výkon příliš malý, klimatizace poběží nepřetržitě a prostor se náležitě nevychladí. To má za následek vysokou spotřebu elektrické energie a nízkou efektivnost.

Proto doporučujeme udělat měření k určení správného výkonu klimatizace:

  • 1. Měření místnosti (délka x šířka = plocha)
  • 2. Určení BTU na plochu místnosti
Plocha místnosti (m2) Chladíci výkon (BTU/H) Chladíci výkon (W)
23 - 28 7000 2050
28 - 37 9000 2650
37 - 51 12000 3530
51 - 92 18000 5290
92 - 120 22000 6470
120 - 136 24000 7050
370 41000 12050
28 - 37 (2x) 9000 + 9000 2650 + 2650
28-37 + 51-92 9000 + 12000 2650 + 5290

Odhad BTU pro následující podmínky:

  • 1. Pokud je místnost velmi tmavá (bez slunce), snížit výkon o 10 %
  • 2. Pokud je místnost velmi slunečná, zvýšit výkon o 10 %
  • 3. Pokud se v místnosti budou zdržovat víc než dvě osoby, přidejte 600 BTU na každou osobu navíc
  • 4. Pokud bude klimatizace používána v kuchyni, zvyšte výkon o 4 000 BTU

Doporučujeme, abyste výběr správné jednotky svěřili do rukou profesionální montážní firmy.

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporučujeme: Oficiální web obce Hlína -  www.kamenictvi-ul.cz -  www.ohnostroje-cz.cz -  zahradnické práce -  Autoplachty -  www.autojeraby-dasek.cz -  CMS, e-shop, rezervace,E-shop,FDM, SLA tisk na zakázku